matura - Droga kształcenia w kierunku policji

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Droga kształcenia w kierunku policji...
Napisano 12-04-2005 23:16
Co trzeba zroić by zostać policjantką? Mam 16 lat ( kończe 3 gim. jak większość) nie wiem co zrobić dalej. Chcę być policjantką i to do tego zawodu jestem najbardziej nastawiona. Można powiedzieć że to moje marzenie i taki cel. Słyszałam że w policji jest zapotrzebowanie na psychologów, a ja nadawałabym sie również na psychologa policyjnego. Lecz nie wiem czy: 1powinnam teraz isc na profil socjalny(w Liceum Profilowanym) i potem na studia psychologiczne i dopiero do szkoły policyjnej? , 2.czy może na profil socjalny( w L.P.) i odrazu do Szkoły Policyjnej,3. czy może isc po gimnazjum do Liceum Ogólnokształcącego lub Technikum i później studia psychologiczne lub odrazu szkoła policyjna? Prosze pomóżcie mi zapoznać się z tymi sprawami. KOcham ludzi więc mogłabym nawet zostać tym psychologiem byle by w policji, potem mogłabym isę przeżucić na zwykłą policjantkę i by było extra. Chciałabym się jeszcze dowiedzieć z czego trzeba zdać mature by zostać przyjętym do szkoły policyjnej.
bycie policjantem...
Napisano 20-01-2021 01:31:40
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
bycie policjantem...
Napisano 12-04-2005 23:40
, przez Adamu
po liceum nie można od razu iść do szkoły policyjnej, gdyż nie ma takiej, która przyjmuje wyłącznie ze świadectwem maturalnym.Po studiach jak najbardziej. Kończysz psychologię, tak jak mowisz i być może sie uda.Oczywiście nic pewnego, bo żeby dostać sie do szkoły policyjne, trzeba mieć 1. duże znajomości 2 dużo pieniędzy 3. bardzo silny charakter. Kochać ludzi to niewszytsko.Nie jest to dobra cecha dla policjanta.Tym bardziej nie znaczy to ze będziesz dobrym psychologiem.I pamietaj ksztalcenie piszemy przez "sz".Policja potrzebuje nie tylko dobrych psychologów ale i polonistów, trzeba umieć się wysłowić.Skąd wiem? chcialem także być gliną ale nie spełniałem dwóch pierwszych punktów.Ale cóz, powodzenia
Szkoła policyjna...
Napisano 14-04-2005 08:34
Zgadzam się z Adamu. o wszystkim decydują znajomości. Ja nie tyle chciałem pójść do szkoły policyjnej, ile zostać gliną. Skończyłem prawo, zrobiłem podczas studiów licencję detektywa, magisterium też o rozwoju służb specjalnych i policji w Polsce. Startowałem kilka razy. Po studiach 2002 r. dwa razy próbowałem składać dokumenty, nikt ich nie przyjął. W październiku 2003 r. złożyłem dokumenty do jednej z komend miejskich policji...wyobraź sobie , że odpowiedź otrzymałem w październiku 2004, odmowną rzecz jasna, czyste kpiny z człowieka...nawet nikt nie raczył zaprosić mnie na rozmowę kwalifikacyjną, mam nadzieję że twoje marzenia się spełnią, bo ja chyba mam dość słuchania jakiegoś cywila z kadr, który prawi czyste banały, i po raz 4 tam po prostu nie pójdę. Powodzenia
Propozycja...
Napisano 08-05-2005 17:42
Ja proponuje iść do Liceum o specjalności policyjnej. Jest takie w Tyczynie (woj. podkarpackie). A później do szkoły policyjnej w Szczytnie a następnie łapać bandytów. Mam nadzieje, że jak zostaniesz policjantkom to w naszym kraju będzie bezpieczniej :D
Odp: Droga kształcenia w kierunku ...
Napisano 31-05-2007 14:13
, przez grucato
witam, ja jestem policjantem. to nie prawda ,ze do policji nie mozna isc zaraz po maturze!!! wymogiem do tej formacji jest co najmniej wyksztalcenie srednie(matura) ale to nie jest kioniecznosc. po maturze musisz sie zglosic do doboru kadr i szkolenia kwp w twoim województwie, tego dowiesz sie w najblizszej jednostce policji,skieruja cie na testy i jak sie dostaniesz to bedziesz ,,policjantka" i dopiero wtedy na szkole... na poczatek kurs podstawowy a potem to juz kariera przed toba,tylko nie osiac na laurach! ja konczylem liceum wojskowe, potem odbywalem sluzbe kandydacka w oddzialach prewencji policji w warszawie(ale ja jestem chlopakiem)- prawdziwa szkola zycia!!! potem znowu testy u siebie i sie udalo. kilka dni sluzby u isebie w KMP potem kurs podstawowy w CSP legionowo(pozdrawiam wszystkich z kursu NKP-3) powrot do jednostki, staz aplikacyjny i to co tygryski lubia najbardziej- sluzba..
Odp: Droga kształcenia w kierunku ...
Napisano 27-03-2009 17:08
, przez Go$
hejka co trzeba umiec zeby dostać się do takiej szkoły ??? ciekawa jestem bo chciałabym pojsc do takiej szkoły
Odp: Droga kształcenia w kierunku ...
Napisano 12-05-2010 17:43
, przez siwy67
Witam mam małe pytanko . Jeżeli zkończyłem liceum(klase o profilu wojskowym a nie o policyjnym) czy mam takie same szanse co ten co zkończył klase o profilu policyjnym ???
Prosze o szybką odpowieć i pozdrawiam.
Odp: Droga kształcenia w kierunku ...
Napisano 12-05-2010 17:47
, przez siwy67
O dostanie się do szkoły Policyjnej czy nawet na służbe
Odp: Droga kształcenia w kierunku ...
Napisano 15-02-2011 20:21
, przez Okienko
Adamu Przedemną niedługo Matura,również kieruje sie w stronę Policji.Mój tata obecnie odchodzi na emeryturę więc można powiedzieć że postaram sie zająć jego miejsce :) Trochę uraziła mnie twoja pesymistyczna odpowiedz. To że trzeba mieć znajomości zgodzę sie ale uwierz mi że na pewno nie przyjmą kogoś kto sie do tego nie nadaje.To jasne że jak sie będziesz sie tam pchał to Cie nie wezmą..jeśli ktoś chce zostać policjantem i jest to jego powołanie to i tak zostanie.Najważniejsze testy psychologiczne.
PS.Na szkoleniach jest mnóstwo osób które podchodzą do egzaminów 6 czy 7 raz mimo iż w komisji jest jego kuzyn lub ktoś z rodziny.
Odp: Droga kształcenia w kierunku ...
Napisano 08-04-2011 20:51
Ja mam plany od 3 lat iść do szkoły Wojskowej (l.p) Tylko obawiam się że nie dam rady ;)
Odp: Droga kształcenia w kierunku ...
Napisano 07-08-2011 14:17
Mam pytanie. Studiuję psychologię na SWPS-ie i chciałabym wiedzieć, co muszę zrobić, żeby zostać psychologiem policyjnym. Czy muszę skończyć najpierw psychologię kliniczną, a następnie iść do szkoły policyjnej, czy może odbywa się to w inny sposób?
Odp: Droga kształcenia w kierunku ...
Napisano 04-09-2011 09:44
, przez Osky
Czesc, mam pytanie: Co trzeba umiec zeby zostac policjantem? (Tak jak lekarz, musi umiec biologie i chemie)
Odp: Droga kształcenia w kierunku ...
Napisano 17-11-2011 15:18
, przez kana1822
Siemka. Ja z koleżanka jesteśmy obecnie w 3 klasie gimnazjum i zamierzamy iść do liceum, do klasy mundurowej o profilu policjant, później chcemy udać się na studia psychologiczne. Czy to nam wystarczy, żeby zostać psychologiem policyjnym?
Odp: Droga kształcenia w kierunku ...
Napisano 25-12-2012 11:48
, przez Buba725
Siemka . Mam pytanie jakie trzeba mieś oceny i jakie przedmioty są brane pod uwagę jak chcę iść do liceum policyjnego ?? I co dalej po tym liceum ??
pytanie:
odpowiedź: