matura - plan prezentacji

bibliografie, plan prezentacji maturalnej

Rozważ, w jaki sposób miejsce i czas w których żyjemy wpływa na nasz los. Refleksja własna na podstawie wybranych utworów literackich. POTRZEBUJE DO TEGO PLAN PREZENTACJI MATURALNEJ, PLAN I BIBLIOGRAFIE, proszę o pomoc i poświęcenie chwilki, gg 2353112
27-03-2007 22:08

Plan prezentacji do tematu

Karykaturalny portret Sarmaty w literaturze XVIII i XIX wieku. Omów na wybranych przykładach.

Potrzebowałbym plan prezentacji do tego tematu. Prosze pomóżcie :)
19-12-2005 20:29

Plan prezentacji- motyw winy i kary

Pomóżcie mi napisac plan prezentacji na mature ustna. Z lektór może byc: "Biblia","Zbrodnia i kara", "Antygona", "Magbet", "Mein Kampf", "Pan Tadeusz", "Świtezianka" "Konrad Wallenrod" i jakie uważacie za potrzebne lub trafne. Mozecie tez dołączyć do tego jakieś filmy, np. "Pasja", "Dlug", Z góry dziekuje.
14-10-2005 16:15

Może ktoś mi pomóc napisac plan prezentacji na mature ustną?

Potrzebuję planu prezentacji na maturę ustna-A temat brzmi-Poszukiwanie sensu życia.Omów problem,analizując celowo dobrany materiał literacki.Materiały literackie już sobie wybrałam-Dżuma-sens istnienia:pomoc innym,Nad Niemnem-sens istnienia:praca,Kordian-sens istnienia:ojczyzna...Proszę pomóżcie mi napisać plan prezentacji,bo ja kompletnie nie wiem jak mam zacząć???Dziękuje Bardzo z Góry:)
11-09-2008 07:00

Plan prezentacji maturalnej?

W innych postach, dotyczących planu prezentacji masz przykładowe plany. Proponuję tam zajrzeć, bo mija sie z celem publikowanie tego po raz n-ty.
Pozdrawiam.
21-04-2008 09:08

Żeby napisać plan prezentacji(konspekt) musisz mieć przygotowaną już wypowiedź. Wtedy można stworzyc plan i bibligrafię. Plan jest to ougólnienie wypowiedzi, wskazanie najważniejszych rzeczy o których będziesz mówić na maturze.
Czy masz juz wypowiedź ,czy szukasz też jakiś materiałów?
14-10-2005 16:25

bibliografie, plan prezentacji maturalnej

Proszę o pomoc, zupełnie nie wiem jak mam napisać ramowy plan prezentacji i jakie umieścić wnioski. Temat pracy to:"Literatura II wojny światowej jako sumienie narodu. Omów na wybranych przykładach literackich.” Omawiane utwory:Miłosz "Campo di Fiori", Różeczicz "Chskiel", Broniewski "ballady i romanse", Borowski "pożegnanie z Marią" i Nałkowska "Kobieta cemntarna". Prosze o pomoc tutaj albo kontakt na gg 6490315.
01-04-2009 11:22

Jak napisać plan prezentacji (na dany temat) ?

Wędrowiec, tułacz, pielgrzym. Omów topos homo viator, analizując wybrane przykłady z literatury.

Potrzebuję pomocy w napisaniu PLANU prezentacji, samej prezentacji oczywiście również. W bibliografii podmiotu mam następujace utwory:
"Kordian" Słowackiego, "Mały Książę" Exupery'ego, "Odys" Staffa, "Stepy Akermańskie" Mickiewicza, "Pielgrzym" Norwida.

Mam na to bagatela KILKA dni - do piątku 16.04.2010.
Pomóżcie!
11-04-2010 19:56

Plan ramowy prezentacji maturalnej?

Witam! Mam straszny problem z planem ramowym mojej prezentacji maturalnej. Oto mój temat: Omów pochodzenie nazw miejscowych Pomorza. Dokonaj analizy na wybranych 10 przykładach. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje.
10-04-2010 21:00

Lalka- plan pracy maturalnej

Kim jest ten człowiek? Charakteryzując postać Stanisława Wokulskiego na podstawie poniższych fragmentów "Lalki" Bolesława Prusa, zwroć uwagę na to, jak na portret bohatera wpływa sposób jego prezentacji. (plan wypowiedzi)
17-01-2006 14:11

problem z planem prezentacji do matury

musze zrobic plan prezentacji do matury ustnej, moj temat to: Omów funkcjonowanie motywu starości w literaturze i sztuce. mam problem poniewaz nie moge znalezc materialow do literatry przedmiotu. proszę o pomoc, z gory dziekuje
25-03-2007 14:03

Jak się zabrać do prezentacji?

wybrałam sobie temat dotyczący Żeromskiego : "Świat bohaterów Żeromskiego. Zanalizuj i ocen odwołując się do wybranych utworów tego autora". Czy ktoś pomógłby mi napisać plan prezentacji??i jesli skorzysdtalabym tylko z "ludzi bezdomnych" , "rozdziobią nas kruki, wrony" i "przedwiośnia" to wystarczyłoby???
23-12-2008 17:32

Plan prezentacji maturalnej?

prosze o pomoc w napisaniu planu prezentacji bo jakos nie moge sobie z tym dac rady... :(:(:( moj temat to: Bohater literacki w sytuacji trudnego wyboru.omów zagadnienie na wybranych przykładach...moje ksiązki to::antygona , piesn o rolandzie, konrad wallenrod,hamlet i dżuma.dziekuje za kazda odpowiedz
19-04-2008 16:30

Sprzedam pracę maturalną: polski krajobraz i jego funkcje...

Mam do zaoferowania prezentację maturalną.

Temat: Polski krajobraz i jego funkcje w wybranych tekstach literackich. Zaprezentuj zagadnienie w oparciu o różnorodne przykłady.

Praca jest interesująca, wysoko oceniona i pisana pod okiem doświadczonej polonistki.

W skład tej prezentacji wchodzi:
-plan prezentacji
-treść prezentacji
-prezentacja multimedialna na CD ( naprawdę świetnie wykonana i bardzo pomocna )

Zainteresowanych proszę o kontakt na paaaskuda@wp.pl lub gg: 3176026
04-03-2007 21:36

Sprzedam pracę maturalną: polski krajobraz i jego funkcje...

Mam do zaoferowania prezentację maturalną.

Temat: [color=zielony:046bd73a9e] Polski krajobraz i jego funkcje w wybranych tekstach literackich. Zaprezentuj zagadnienie w oparciu o różnorodne przykłady. [/color:046bd73a9e]

Praca jest interesująca, wysoko oceniona i pisana pod okiem doświadczonej polonistki.

W skład tej prezentacji wchodzi:
-plan prezentacji
-treść prezentacji
-prezentacja multimedialna na CD ( naprawdę świetnie wykonana i bardzo pomocna )

Zainteresowanych proszę o kontakt na paaaskuda@wp.pl lub gg: 3176026
15-02-2007 19:17

biznes plan pilne

Hej potrzebuje pilnie biznes plan taki żeby zawierał: streszczenie, opis firmy, zarządzanie, plan marketingowy, plan organizacyjny, harmonogram realizacji przedsięwzięcia, analiza rynku szanse i zagrożenia, plan finansowy. Z góry dziękuje:)
09-04-2007 09:33

"Biznes Plan"

Biznes plan ( do kogo jest kierowany ten biznes plan, co trzeba zrobić żeby sformułować dobrze biznes plan, jakie kryteria spełnia biznes plan, gdzie złożyć biznes plan,itp)
09-05-2005 22:20

Jak srormuować teze badawczą do prezentacji maturallnej?

wiec mam zrobić wzorcowy plan prezentacji maturalnej ,ale niema zilonego pojęcia jak określic problem i stworzyc teze badawczą.Byłabym wdzęczna za pomoc
temat brzmi:
Jakie miejsce w świecie romantyków zajmował Bóg?

lub:
Jak romantycy pojmowali i przezywali naturę?
Pierwszy wydaje mi się lepszy jendak za jakąkolwiek pomoc byłabym wdzeczna prace msuze oddac na jutro ;/
09-04-2008 12:27

Co z autorem Biblii do wpisania w bibliografie prezentacji?

Mam problem, a mianowicie nie wiem jak wpisac w bibliografie maturalna pozycję "Księga Koheleta". Co mam wpisac w miejscu 'autor'? Autor nieznany? Czy moze calkiem to pominac i zaczac od tytulu? Jednak cala bibliografia ma byc ulozona alfabetycznie wedlug nazwisk autorow. Co mam robic?

Bardzo prosze o szybka odpowiedz, poniewaz do jutra musze oddac gotowy plan prezentacji.
Z gory serdecznie dziekuje:)
18-04-2007 14:49

Jak określić problem w temacie prezentacji \"motyw pojedynku w literaturze i filmie\"?

Mam napisać plan ramowy wypowiedzi do mojej prezentacji maturalnej. W tym problem, że nie wiem jak określić problem przy temacie "Motyw pojedynku w literaturze i filmie". Czy mógłby mi ktoś pomóc?
07-04-2010 22:58

plan prezentacji z języka polskiego

mam prośbę czy ktoś mógłby mi pomóc z napisaniem planu prezentacji na temat: "SAMOTNOŚĆ Z KONIECZNOŚCI I SAMOTNOŚĆ Z WYBORU.OMÓW PROBLEM ODWOŁUJĄC SIĘ DO LITERATURY WYBRANYCH TEKSTÓW KULTURY."
W prezentacji chciałabym oprzeć sie na przykładach z literatury i sztuki spośród wymienionych:
literatura:
1.Stasia Bozowskiej z Siłaczki
2.Judym z Ludzi bezdomnych
3.Gustaw z IV cz Dziadów
4.Burza i Stepy Akermańskie Miciewicza
5.mit o Prometeuszu
6.Robinson Crusoe
7.Antygona
sztuka:
1.Krzyk Edwarda Muncha
2.Kruki nad łanem zboża Vincenta van Gogha

Co zamieścić w literaturze przedmiotu a co w literaturze podmiotu?
Czy w planie prezentacji trzeba pisać o ramowym planie (tzn jak określić problem samotności, kolejność argumentów i jakie wnioski najlepiej)
Czy warto pracować nad prezentacją multimedialną w przypadku mojego tematu?
Czy potrzebne bedą reprodukcje obrazów i kto ma obowiazek ich dostarczenia? (ja czy szkoła)
29-12-2006 23:35

Jaka teza i literatura przedmiotu?

Witam. Mój temat prezentacji maturalnej to: Kreacje samotników i buntowników w literaturze i filmie. Porównaj sposoby ich przedstawiania na wybranych przykładach. Przede wszystkim mam problem z postawieniem tezy, ale też z literaturą przedmiotu . Z dzieł literackich zastanawiałem się nad "Buszujący w zbożu", "Ludzie bezdomni", "Konrad Wallenrod". Z filmów wybrałem: "Wszystko za życie" i "Buntownik z wyboru". Nie mam też pojęcia jak skomponować plan prezentacji i bez tezy nie ruszę. Proszę pilnie o pomoc. Do środy muszę oddać bibliografie.
28-03-2010 12:54

Impresjonizm analiza obrazu help help help

Cześć Wam wszystkim, ja maturę mam już za sobą :D. Z polskiego wybrałem sobie właśnie ten temat prezentacji "IMPRESJONIZM W MALARSTWIE I LITERATURZE MŁODEJ POLSKI" jest naprawdę genialny. Praca nie jest mi już potrzebna i mogę ją komuś sprzedać. Została napisana przez polonistę łatwym językiem, nie sprawiającym trudności w nauce. Prezentacja zawiera bibliografie, plan oraz treść prezentacji + obrazy i dzieła literackie. Jeśli byłby ktoś chętny oto mój kontakt GG 15612845 (niewidoczny).
25-01-2009 17:04

Sprzedam gotową pracę maturalną na temat "Motyw kobiety

Sprzedam gotową pracę maturalną na temat: "Motyw kobiety w literaturze i malarstwie". Napisałam ją sama, przedstawiłam na maturze i zdałam na 100%. (nie chwaląc się oczywiście). Wszystkich przyszłych maturzystów zainteresowanych kupnem gotowej prezentacji zapraszam do zakupu.
Płacisz za:
1. Prezentację
2. Bibliografię
3. Ramowy plan wypowiedzi
4. Dodatkowe materiały potrzebne do prezentacji
Więcej informacji uzyskasz pod aneta0110@gazeta.pl
07-08-2006 12:20

Plan ramowy! POMOCY! Jak napisać plan ramowy do tematu: ?

Witam, potrzebuję pomocy w napisaniu planu ramowego. Nie mam pojęcia jak to zrobić. Moja nauczycielka od języka polskiego niestety nie wytłumaczyła nic.. kazała po prostu przynieść plan ramowy. Mój temat prezentacji "Porównaj obrazy emancypacji kobiet w wybranych tekstach literackich i publicystycznych. Zwróć uwagę na ich związki z ideologią epoki." wybrałam utwory:
Prus Bolesław, Lalka, Warszawa 1890.

Prus Bolesław, Emancypantki, Warszawa 1894.

Orzeszkowa Eliza, Kilka słów o kobietach, Lwów 1873.

Struve Henryk, O emancypacji kobiet, Warszawa 1888.

Bardzo proszę o pomoc!!
07-04-2013 19:28

Plan ramowy! POMOCY! Jak napisać plan ramowy do tematu: ?

Witam, potrzebuję pomocy w napisaniu planu ramowego. Nie mam pojęcia jak to zrobić. Moja nauczycielka od języka polskiego niestety nie wytłumaczyła nic.. kazała po prostu przynieść plan ramowy. Mój temat prezentacji "Porównaj obrazy emancypacji kobiet w wybranych tekstach literackich i publicystycznych. Zwróć uwagę na ich związki z ideologią epoki." wybrałam utwory:
Prus Bolesław, Lalka, Warszawa 1890.

Prus Bolesław, Emancypantki, Warszawa 1894.

Orzeszkowa Eliza, Kilka słów o kobietach, Lwów 1873.

Struve Henryk, O emancypacji kobiet, Warszawa 1888.

Bardzo proszę o pomoc!!
07-04-2013 19:26

Potrzebujesz pilnie prezentacji maturalnej ?

Potrzebujesz pilnie prezentacji ? Jeśli Twoja odpowiedź na to pytanie brzmi "TAK" to dobrze trafiłeś(aś)!

Witam.
Od blisko 4 lat zajmuję się pisaniem prezentacji maturalnych. Podejmuję się każdego tematu z literatury. Nie podejmuję się zaś tematów z języka.
Piszę sam. Nie wspomagam się źródłami internetowymi, jedynie biblioteką i wiedzą własną. Jeśli zależy Ci na szybkim (do 5 dni roboczych, zwykle 3) tanim (100zł) i pewnym (gwarantuję minimum 60%, w innym wypadku zwracam pełen koszt prezentacji) napisaniu prezentacji maturalnej to zapraszam do kontaktu. W przypadku zamówienia u mnie trzech prezentacji, czwarta jest gratis, więc polecam zachęcać znajomych.
Pozdrawiam serdecznie.
19-04-2012 09:17

Problem - jk poprawnie napisać bibliografię do prezentacji maturalnej?

To zależy od tego, JAK w prezentacji odwołujesz się do tych stronic. Jeśli wszystkie trzy kawałki związane są z jednym "momentem" prezentacji (i dotyczą tym samym jednej "sprawy"), to oczywiście wszystkie "w kupie".
Ale jeśli do każdego fragmentu odwołujesz się w oddzielnych "okolicznościach" prezentacji, to ALBO piszesz trzy oddzielne pozycje, albo też JEDNĄ BEZ WYSZCZEGÓLNIANIA STRONIC, a za to podajesz stronice przy odsyłaczu w treści prezentacji (np. patrz [5], str.20-25).
Inaczej gdy odwołujesz się do jednego z tych fragmentów, ktoś musiałby przeczytać wszystkie TRZY, aby się zorientować, o który z nich w tym momencie chodzi.

Jednym słowem - myśl wcielając się w wyobraźni w ODBIORCĘ prezentacji!
13-04-2011 13:43

Jakie sa rodzaje planu marketingowego?

ad1. rodzaje
-plan danego produktu
-plan linii produktów
- plan grupy produktów
-strategiczny plan marketingowy
-roczny plan marketingowy
-operacyjny plan marketingowy
ad2.struktura typowego planu marketingowego
-strona tytułowa
-spis treści
-wprowadzenie
-streszczenie
-analiza marketingowa-cele działalności marketingowej
-strategia marketingowa przedsiębiorstwa-taktyki marketingowe-budżet marketingowy
-harmonogran realizacji i kontroli.
20-03-2008 17:02

no wlasnie...?

po prostu trzeba wiedziec o czym chce sie mowic, a plan prezentacji na szczescie mozna miec ze soba. Przeciez nie bedziesz wkuwac dcalej pracy na pamiec!! Najwazniejszy jest plan. A reszta sama pojdzie, jesli sama przygotowywalas prace...

Ja jakos nie mam motywacji, by uczyc sie przed matura, jakas znieczulica mnie dopadla, nie chce mi sie nic robic :P Jakos nie wyobrazam sobie, jak mozna mowic 15 min, bez przerwy, do komisji, ktora nie moze sie odezwac ani slowem...:/ Nie lubie takiej atmosfery, bleh, ale mus to mus :P
13-04-2005 20:20

Ramowy Plan Wypowiedzi Na Rok 2009?

witam mam problem z ramowym planem prezentacji na ten rok czy moglby mi ktos pomoc ?
temat brzmi : język internetowego czatu - zanalizuj i ocen to zjawisko

i o co chodzi z literatura podmiotu i przedmiotu jak to zrobic ratunku !
31-03-2009 11:06

Ramowy plan prezentacji - co do poprawy?

Nie porównywałabym Rieux z Judymem. Porównanie nie jest konieczne jeżeli chodzi o ten temat.To maja być bohaterowie, których ty podziwiasz, a tutaj zahaczasz o analizę porównawczą. Poza tym jest dobrze. Pozdrawiam.
21-04-2008 07:39

Problem z Power Pointem PILNE

Witam. Jak połączyć kilka prezentacji w jedną?? Tzn chodzi mi o to, żeby zrobić stronę tytułową z nazwami miast a od nich hiperłącza do innych prezentacji i żeby po wgraniu na płytkę to wszystko działało. Ogólnie hiperłącza do poszczególnych prezentacji mam już zrobione tylko nie wiem jak zrobić to, aby prezentacja otwierała hiperłącza na płycie??
13-06-2007 17:51

Proszę pomóż mi bo muszę oddać w tym tygodniu bibliografię! Jakie lektury do prezentacji maturalnej?

Temat mojej prezentacji to "Analizujac wybrane utwory literackie omów rożne relacje pomiedzy panem i sługa". Z polaka jestem niestety ciemny ( pewnie, dlatego że nie czytam lektur) Podpowiedzcie mi jakie lektury pasują do tej prezentacji? Mam nóż na gardle, zlituj się i mi pomóż :)
26-01-2009 21:14

Praca maturalna - czyli na co zwrócic uwage ?

Hej ! jako temat mojej prezentacji na mature z jezyka polskiego ustnego wybrałam "Sztuka przebaczania w literaturze. Omów sposób jej prezentacji i role na wybranych przykładach literatury polskiej i obcej". Mam pytanie: na co mam kokretnie zwócic uwagę ? jak mam rozumiec:sposób prezentacji ? a rola ? czyli co spowodowała ? jaki odniosła skuntek ? Prosze pomóżcie :)
22-02-2008 19:17

Ramowy plan prezentacji - co do poprawy?

Witam. Mam problem z napisaniem planu prezentacji. Moim tematem jest:
"Bohaterowie literaccy, których podziwiasz. Scharakteryzuj wybrane sylwetki i uzasadnij swój wybór."

Do literatury podmiotu dałem: "Antygonę", "Ludzi bezdomnych" oraz "Dżumę".
Na razie mój plan wygląda tak:

1. Teza:
a. Rola bohaterów literackich w poszczególnych epokach.
b. Kolejność prezentowanych tekstów z uzasadnieniem.
2. Kolejność prezentowanych argumentów:
a. "Antygona"
-Krótkie przedstawienie losów bohaterki.
-Konflikt racji w tragedii - Religia, a prawo.
-Antygona według Jana Oko.
b. "Ludzie bezdomni"
-Krótkie przedstawienie losów bohatera.
-Samotny buntownik.
-Praca u podstaw - Judym jako pozytywista.
-Dobrowolna ofiara ceną za szczęście i otrzymane wykształcenie.
c. "Dżuma"
-Krótkie przedstawienie losów bohatera.
-Porównanie Bernarda Rieux i Tomasza Judyma.
-Zachowanie jednostki wobec wszechobecnego zła.
-Ateista jako miłosierny Samarytanin
3. Wnioski:
a. Archetypowość przestawionych postaci.
b. Potrzeba istnienia autorytetów.
4. Materiały pomocnicze:
a. kartka z cytatami

Co powinienem jeszcze poprawić?
Pozdrawiam
20-04-2008 12:02

Mam pytanko czy da rade ktos napisac mi prace??

wraz z grupa uczestników kursu jezykowego w angli urzadzasz impreze w trakcie której każdy z was przedstawi swieto najbardziej typowe dla twojego kraju
*przedstaw głowny temat swojej prezentacji
*zaznacz czego sie bedzie mozna z niej dowiedziec
*wymien jedna szczególna atrakcje swojej prezentacji
*podaj miejsce i pore prezentacji
07-11-2007 15:09

Bardzo prosze o pomoc!!! Błagam pomóżcie??

Mam do napisania plan prezentacji na ocenę to jest wstępny lecz nie chce dostać jedynki a nie wiem od czego mam zacząć! Mam bibliografie ale co dalej???
Moj temat to Ballada romantyczna i ballada Bolesława Leśmiana porównaj sposoby opowiadania o miłości.
27-02-2008 19:39

Problem z planem do prezentacji maturalnej:"Etos Rycers

Potrzebuje pomocy przy planie prezentacji maturalnej. Mój temat to : "Etos rycerski i jego różnorakie echa w utworach literackich różnych epok. omów na wybranych przykladach"
Chodzi mi konkretniej o "ramowy plan wypowiedzi"
* Określenie problemu.
* Kolejność prezentowanych treści.
* Wnioski.
Jesli ktos moglby podpowiedziec jak to ma wygladac przy takim temacie jaki mam (i mniej wiecej do takich lektur : Pieśń o Rolandzie - Pieśń o Tristanie i Izoldzie - O królu Arturze i rycerzach okrągłego stołu - Don Kichot - Konrad Wallenrod - Krzyżacy - III czesci Dziadow Adama Mickiewicza) to bylbym niesmowicie wdzieczny.
Z Góry Dziękuję. Pozdrawiam.
09-12-2006 21:33

BIZNES PLAN

Musze napisac Biznes Plan niemam zielonego pojecia jak ! Prosze pomozcie mi . To dla mnie bardzo wazne . Chodzi mi o porady , stronki albo o gotowy biznes plan .
28-02-2006 18:40

Problem przy planie do prezentacji maturalnej "Etos ryc

Potrzebuje pomocy przy planie prezentacji maturalnej. Mój temat to : "Etos rycerski i jego różnorakie echa w utworach literaturckich różnych epok. omów na wybranych przykladach"
Chodzi mi konkretniej o "ramowy plan wypowiedzi"
* Określenie problemu.
* Kolejność prezentowanych treści.
* Wnioski.
Jesli ktos moglby podpowiedziec jak to ma wygladac przy takim temacie jaki mam (i mniej wiecej do takich lektur : Pieśń o Rolandzie - Pieśń o Tristanie i Izoldzie - O królu Arturze i rycerzach okrągłego stołu - Don Kichot - Konrad Wallenrod - Krzyżacy - III czesci Dziadow Adama Mickiewicza) to bylbym niesmowicie wdzieczny.
Z Góry Dziękuję. Pozdrawiam.
09-12-2006 18:49

Cyzm si rni plan od mapy?

plan to szczegółowy i dokładny rysunek niewielkiego obszaru, a mapa natomiast przedstawia większe obszary, np. mapa Polski. Mapa także posiada skalę, czego nie ma plan.
23-01-2009 23:01

bibliografie, plan prezentacji maturalnej

Różnorodne sposoby wykorzystania kategorii czasu w wybranych utworach epickich lub dramatycznych. Omów temat, na podstawie analizy wybranego materiału literackiego z różnych epok. prosze o kontakt jesli ktosby znalalzl chwile czasu zeby mi pomow gg15646238
09-02-2009 15:43

Jjakie utwory wybrac do prezentacji maturalnej z języka polskiego?

Wybrałem na temat prezentacji maturalnej:"Obraz miasta w literaturze polskiej i europejskiej.Omawiając zagadnienie zanalizuj wybrane utwory literackie XIX i XX wieku." Zastanawiam się jakie utwory wybrać do literatury podmiotu. Myślę nad tym by były to Lalka Przedwiośnie Ludzie Bezdomni z literatury polskiej i Dżuma i Zbrodnia i kara z literatury europejskiej. Jakie poradzicie mi utwory wybrać do tej prezentacji? może są jakieś inne jeszcze od tych co wypisałem? Czy te co wypisałem nadają się do tej prezentacji?
09-11-2008 23:32

Sprawdzisz moje tłumaczenie?

rise = wznosić
Master plan to nie mistrzowski plan ale plan dający wszechstronna i wyczerpującą radę lub instrukcje
jam znaczy również tłum. Z tłumem tutaj jestem.
the time = right time czyli właściwy czas.
13-05-2008 06:03

Plan ramowy na prezentacji maturalnej?

Ktos mógłby przybliżyć jak takie coś ma wyglądać mój temat to: Motyw wędrówki i jego funkcje w literaturze. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych przykładów.

Wybrałem utwory: Lord Jim, Boska komedia i 3 sonety krymskie odwołujące sie do wędrówki

Prosze o szybką odp.Z góry dziękuję :)
27-12-2007 14:01

Plan rozwoju zawodowego nauczyciela historii stażysty.

Czy ktoś może mi pomuc i wysłać na mojego meila o ile ma taki plan żebym zobaczył jak miejwięcej taki plan się pisze. Z góry dziękuję za pomoc. e-mail
PAWLOS1982@poczta.onet.pl
08-09-2006 19:58

Prezentacja multimedialna ..?

Mam pytanie: czy do prezentacji z chemii ("Źródła węglowodorów w przyrodzie") można dodać jakiś podkład muzyczny, piosenke, jeżeli tak, to jaką? Zastanawiam się nad wzbogaceniem prezentacji, ale brak mi pomysłu..
27-02-2007 18:45

biznes plan

:D Cóż - takie potrzeby ma wiele osób!
Dobry biznes plan - pisany pod konkretny pomysł na działalnosć gospodarczą lub np. pod dotacje unijne jest sprawą złożoną i kosztowną. Ta strona, choć ma nieść pomoc, na pewno nie jest stroną, gdzie biznes plan zostanie podany, jak na dłoni. A oddać biznes plan juz kupiony (sprzedany klientowi pod konkretny zamiar) byłoby sprawą absolutnie nie do przyjęcia.
Sugeruję sięgnąć po pomysły sztampowe do internetu, skorzystać z linków pomagających pisać biznes plan lub ewentulanie polecam ksiażki: M. S Mulaka, MBA Jak opracować biznes plan - praktyczny poradnik dla każdego, ew. E. Filar i J. Skrzypka - Biznes plan, książka z dyskietką - w łatwy, zrozumiały i przyjemny sposób mozna się tam zaznajomić ze sztuką pisania biznes planu. :D
Polecam!!!!
12-12-2005 11:37

Co pierwsze: ramowy plan wypowiedzi czy praca?

To zależy od Twojego sposobu pracy. Najlepiej najpierw stworzyć plan ramowy, a potem dopiero na jego podstawie pisać pracę. Ja co prawda najpierw napisałam pracę, a potem z tego stworzyłam plan, ale miałam na to czas. Bo przecież ścigają Cię terminy, do któregoś tam trzeba oddać nauczycielowi plan ramowy, prawda?
27-02-2010 20:45


load_avg: 0.65